23 673 99 99

Oryginalne włoskie produkty

W naszej kuchni stawiamy na wysoka jakość produktów,

których używamy do przyrządzania pizzy oraz innych dań.

italian colors

Mąka

Odpowiednia mąka to najważniejsza kwestia. Używając zwykłej mąki pszennej niestety nie uzyskamy najlepszego efektu. Oryginalna włoska mąka to mąka idealna do wyrobu pizzy i takiej właśnie używamy. Dzięki niej uzyskujemy wspaniałe ciasto, gładkie i elastyczne. Dobrze wyrobione nie sprawia problemów przy rozciąganiu i kształtowaniu cienkiego placka, bo przecież prawdziwa włoska pizza powinna być cieniutka i chrupiąca.

maka
ser

Ser

Prawdziwa mozzarella, której używamy to drugi z głównych składników naszej pizzy. Jest to włoski ser podpuszczkowy, nie dojrzewający, produkowany z mleka bawolic, ewentualnie krów mlecznych. Mozzarella z mleka bawolego jest zdecydowanie bardziej delikatna, miękka i kremowa w porównaniu z tą z mleka krowiego. Wielbiciele tego sera podkreślają jego porcelanowy kolor i mnogość delikatnych, błyszczących warstw.

Ręcznie robione makarony

Świeży makaron to produkt wciąż mało znany w polskiej gastronomii. Większość konsumentów, przyzwyczajona do ogólnie dostępnego w sprzedaży suszonego makaronu, nie zna smaku tego włoskiego specjału. Właśnie dlatego chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszym zamiłowaniem do pasta fresca i zaproponować w naszej kuchni jego subtelny i oryginalny smak. Świeży makaron pozwala na wszechstronność zastosowań oraz nieograniczone możliwości kulinarnych kreacji.

makaron
ser

Sos

Tajemnicą dobrej pizzy jest również pyszny sos. Naturalny sos pomidorowy składa się zaledwie z czterech składników, ale na tym właśnie polega jego wyjątkowy smak. Prostota zazwyczaj przynosi rewelacyjne skutki. Podstawową bazą do robienia sosu są oczywiście wysokiej jakości pomidory, te prawdziwe, dojrzałe i bardzo słodkie, najlepiej ze słonecznej Italii. Ale niestety nie ma szans u nas takich dostać. A zatem wykorzystujemy te z puszki, które stanowią najlepszą bazę wszelkich włoskich sosów. Są to odpowiednie gatunki włoskich pomidorów dojrzewające w słońcu, pełne smaku, który został w odpowiednim momencie zamknięty w puszce.

Pizza z pieca
opalanego drewnem

Tradycyjna, oryginalna włoska pizza pochodzi z Neapolu gdzie drożdżowe placki były wypiekane w piecach chlebowych opalanych drewnem. W naszej restauracji wracamy do korzeni by zaoferować Państwu tradycyjny, oryginalny smak włoskiej pizzy.

Wyjątkowe miejsce

Zapraszamy serdecznie na kulinarną wyprawę do Italii w samym centrum Ciechanowa. Cafe Pizzeria San Marino gości Państwa od 2001 roku. Przeszliśmy metamorfozę dzięki której stała się przytulnym miejscem o niepowtarzalnej, domowej atmosferze.

Tylko włoskie produkty

Dopełnieniem miłego klimatu jest wyśmienita kuchnia włoska na prawdziwych włoskich produktach. Do naszych specjalności należy pyszna pizza na cienkim cieście z włoskiej mąki z prawdziwą mozzarellą i różnorodnymi dodatkami.

Tratoria w Ciechanowie

Dużym powodzeniem cieszą się ręcznie wyrabiane makarony, przyrządzane na różne sposoby. Polecamy gorąco wyśmienite przystawki, sałaty, panini oraz inne dania. U nas skosztujesz doskonałe desery i ciasta, popijając przy tym aromatyczną kawę Illy.

W naszym lokalu organizujemy przyjęcia okolicznościowe
oraz spotkania firmowe z możliwością uzgodnienia menu.

Zapraszamy!

italian colors

© 2015 San Marino